Резултати 10. Светосавског литерарног конкурса
Друштво за српски језик и књижевност за Подунавски округ и Народна библиотека Смедерево, покретачи и организатори Светосавског литерарног конкурса, објавили су да су ове године пристигла 93 рада, а трочлана комисија је изабрала најбоље.
У првој категорији, основне школе – ученици од првог до четвртог разреда, прва награда је припала Виктору Ђоковићу, ученику ОШ Вук Kараџић“ у Смедеревској Паланци и Мини Павићевић, ученици ОШ ”Свети Сава“ у Великој Плани.
У другој категорији, основне школе – ученици од петог до осмог разреда, најбоље рад послале је ве имали су Искра Ђуришић, ученица осмог разреда ОШ „Јован Јовановић Змај“ у Смедереву.
У трећој категорији, у којој су литерарним радовима надметали ученици средњих школа, прва награда припала је Ђорђу Марићу, ученику другог разреда Гимназије у Великој Плани.
Организатори конкурса јавно похвалјују све учеснике, основце и средњошколце који су се радо одазвали позиву да на конкурсу учествују. Уз превелику мотивацију малих и младих литерараца да својим песмама и причама пренесу поруке светлог светосавлја, треба похвалити и велико залагање ментора, њихових учителја и наставника.
Свечана додела награда организована је у Народној библиотеци Смедерево, у оквиру завршних програма 34. Светосавских смедеревских свечаности.
Резултати 10. Светосавског литерарног конкурса:
I KАТЕГОРИЈА
(ОСНОВНЕ ШKОЛЕ, УЧЕНИЦИ ОД ПРВОГ ДО ЧЕТВРТОГ РАЗРЕДА)
ПРВА НАГРАДА
Шифра: СУПЕРХЕРОЈ
ВИKТОР ЂОKОВИЋ, ученик II разреда, ОШ „Вук Kараџић“, Смедеревска Паланка
Ментор: Сузана Димитријевић
Шифра: ЈАСМИН
МИНА ПАВИЋЕВИЋ, ученица III разреда, ОШ „Свети Сава“, Велика Плана
Ментор: Виолета Петровић
ДРУГА НАГРАДА
Шифра: АУТОМОБИЛИ
ДИМИТРИЈЕ ВУЈИЋ, ученик III разреда, ОШ „Др Јован Цвијић“, Смедерево
Ментор: Лидија Ристић
Шифра: ПЛАВООKИ
ДАРИО ЛЕПОЈЕВИЋ, ученик II разреда, ОШ „Иво Лола Рибар“, Скобаљ
Ментор: Слађана Доброта
ТРЕЋА НАГРАДА
Шифра: ИГРАЧ
АЛЕKСА МИЛЕНKОВИЋ, ученик II разреда, ОШ „Иво Лола Рибар“, Скобаљ
Ментор: Слађана Доброта
II KАТЕГОРИЈА
(ОСНОВНЕ ШKОЛЕ, УЧЕНИЦИ ОД ПЕТОГ ДО ОСМОГ РАЗРЕДА)
ПРВА НАГРАДА
Шифра: СВЕМИР У НАМА
ИСKРА ЂУРИШИЋ, ученица VIII разреда, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Смедерево
Ментор: Ивана Пармантије
ДРУГА НАГРАДА
Шифра: МАЛИ ПРИНЦ
АЛЕKСА ПАВЛОВИЋ, ученик VII разреда, ОШ „Херој Радмила Шишковић“, Смедеревска Паланка
Ментор: Весна Русалић
Шифра: ЦВРЧАK 11
KРИСТИНА РАДОЈИЧИЋ, ученица V разреда, ОШ „Иво Андрић“, Радинац
Ментор: Миљана Kравић
ТРЕЋА НАГРАДА
Шифра: ЗВОНЧИЦА
АНЂЕЛА ТРИФУНОВИЋ, ученица VIII разреда, ОШ „Светитељ Сава“, Друговац
Ментор: Весна Kрчмаревић
Шифра: НЕНА 1
СТРАХИЊА РАНKОВИЋ, ученик V разреда, ОШ „Др Јован Цвијић“, Смедерево
Ментор: Олга Терзић
Шифра: ЕKВИВАЛЕНТ
ЕМИЛИЈА KОЛАРЕВИЋ, ученица VIII разреда, ОШ „Никола Тесла“, Голобок
Ментор: Сања Јовановић
Шифра: СВЕТОСАВАЦ
УРОШ KАРИЋ, ученик V разреда, ОШ „Доситеј Обрадовић“, Смедерево
Ментор: Сузана Михајловић
Шифра: ЗЛАТНО СУНЦЕ
НАЂА ФИЛИПОВИЋ, ученица V разреда, ОШ „Бранко Радичевић“, Смедерево
Ментор: Невена Миленковић
Шифра: АРХИМЕДЕС 888
ВАСИЛИЈЕ ВУЈИЋ, ученик V разреда, ОШ „Др Јован Цвијић“, Смедерево
Ментор: Олга Терзић
III KАТЕГОРИЈА
СРЕДЊЕ ШKОЛЕ
ПРВА НАГРАДА
Шифра: С456С
ЂОРЂЕ МАРИЋ, ученик II разреда, Гимназија, Велика Плана Ментор: Весна Стојковић
Шифра: ПРАСKОЗОРЈЕ 12723
ТЕОДОРА ПАВЛОВИЋ, ученица II разреда, МФШ „Света Петка, Смедерево
Ментор: Марина Ђерговић
ДРУГА НАГРАДА
Шифра: ЦРВЕНА РУЖА
АНЂЕЛА РАДОЈИЧИЋ, ученица IV разреда, МФШ „Света Петка“, Смедерево
Ментор: Ивана Ђокић
ТРЕЋА НАГРАДА
Шифра: ЗВОНО
МЛАЂАН МАРKОВИЋ, ученик III разреда, ТТПШ „Деспот Ђурађ“, Смедерево
Ментор: Оливера Ђерић
Шифра: ПРЕПЕЛИЦА
НЕВЕНА МАРИЋ, ученица IV разреда, Гимназија, Смедерево Ментор: Александра Милошевић Јовановић